CSR/Green Events

CSR (Corporate Social Responsibility) w tłumaczeniu społeczna odpowiedzialność biznesu. Imprez, które opierają się na idei pracy na rzecz czegoś co przyniesie radość, pozwoli poczuć się docenionym czy po prostu ułatwi codzienne funkcjonowanie innym. Wynikiem eventów CSR powinna być wymierna korzyszć dla otoczenia czy społeczeństwa, w takim przypadku mamy do czynienia z udaną realizacją.

Imprezy CSR

Wielu z nas jako pracownicy dużych przedsiębiorstw czy korporacji uczestniczyło w wyjazdach i imprezach integracyjnych. Część z firm rok rocznie wybiera podobne lokalizację oraz atrakcje podczas tego typu przedsięwzięć. Czy nie odczuli Państwo, że wyjazdy te to wątpliwa przyjemność, ponieważ nic już nas nie zaskoczy i do niczego tego typu atrakcje nie prowadzą? Jeśli szukają Państwo odmiennego sposobu na rzeczywistą integrację i zbudowanie zespołu, dzięki pozytywnym emocjom towarzyszącym imprezom to nasza oferta z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę!

Dla porównania efektów imprez integracyjnych przytoczmy dwa przykłady:

Pierwszy to impreza na wodzie, a dokładniej wyprawa na skuterach wodnych. Tego typu imprezy wiążą się z ogromnym wydatkiem związanym z dużymi kosztami eksploatacji sprzętu. Zakładając, że w imprezie będzie brała udział grupa 20 pracowników, przykładowy koszt całodniowego szaleństwa na wodzie dla takiej grupy plus pozostałe składowe spotkania to 40 tysięcy złotych netto. I tu postawmy kropkę.

 Imprezy CSR w domu dziecka

 

Drugi przykład to impreza związana z ideą społecznie odpowiedzialnego biznesu. Ta sama grupa osób obiera cel imprezy jakim jest dom dziecka zlokalizowany w jednym z najbiedniejszych rejonów naszego kraju. Ideą wyjazdu jest poprawienie warunków mieszkalnych oraz przygotowanie ogrodu i placu zabaw dla dzieci na okres letni. Zakładając, że na materiały remontowo-budowlane zostanie przeznaczona suma 40 tysięcy złotych netto możemy przyjąć, że po skończeniu prac z szarego i smutnego budynku i jego otoczenia powstanie przysłowiowe małe Eldorado.

 

ZALETY:

- Cała impreza trwa zdecydowanie dłużej niż w pierwszym przypadku.

- Wszyscy uczestnicy mają świadomość, że jedynie wspólnym działaniem doprowadzą do realizacji założonego celu.

- Każda osoba biorąca udział w imprezie/remoncie dokłada wszelkich starań aby wszystko co robi zrobić jak najlepiej.

- Po powrocie do firmy, atmosfera wspólnego działania przekłada się na pracę zawodową.

- Wizerunek Państwa firmy zyskuje na korzyść zarówno z punktu widzenia pracowników jak i klientów.

- Zamiast kaca po typowym wyjeździe integracyjnym odczuwamy satysfakcję.

- Efekt naszego spotkanie (nie tylko interpersonalny) pozostaje na długi czas.

 

A co najważniejsze – niewielkim kosztem i zaangażowaniem pomagamy innym często spełniać ich marzenia!

 

Imprezy zgodne z filozofią społecznej odpowiedzialności biznesu nie zamykają się jedynie w formule jaką przytoczyliśmy, pomysłów związanych CSR jest znacznie więcej. Prócz działania na rzecz osób CSR obejmuje działania na rzecz ochrony środowiska i zwierząt.

Wspólnie możemy zorganizować:

- BUDOWANIE PLACÓW ZABAW

- ORGANIZOWANIE ZABAW DLA DZIECI W SZPITALACH I DOMACH DZIECKA

- WOLONTARIAT PODCZAS AKCJI CHARYTATYWNYCH

- ODNAWIANIE SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI, DOMÓW DZIECKA, HOSPICJÓW ITD.

- SPRZĄTANIE I URZĄDZANIE TERENÓW ZIELENI

- ODBUDOWA DOMÓW I POMIESZCZEŃ USZKODZONYCH PRZEZ ŻYWIOŁY

- POMOC ROLNIKOM POKRZYWDZONYM W POWODZIACH ITD.

- UMACNIANIE WAŁÓW PRZECIWPOWODZIOWYCH

- REMONTY/POMOC W SCHRONISKACH DLA ZWIERZĄT

- ZALESIANIE NIEUŻYTKÓW/REWITALIZACJA PARKÓW MIEJSKICH

- PROMOWANIE KULTURY (CCR)

- USUWANIE GRAFFITI Z BUDYNKÓW MIESZKALNYCH, HISTORYCZNYCH I PAŃSTWOWYCHGreen Events

Zielone eventy to wydarzenia zrównoważone, podczas, których nie zanieczyszcza się środowiska i nie wpływa negatywnie na społeczeństwo.  Aby nasz event był w pełni zielony powinniśmy zadbać o redukcję odpadów, miejsce imprezy powinno być niezbyt oddalone od siedziby firmy a nasi uczestnicy podczas podróży powinni użyć ekologicznych form transportu (rowery).  Wiele firmy niestety tylko z nałożenia jest ekologiczna, w rzeczywistości w niewielkim stopniu lub wcale nie zajmuje się ekologią czy ochroną środowiska.

Czas to zmienić, a my Wam w tym pomożemy!!!

 

 

ZOBACZ PRZYKŁADOWY FILM Z REALIZACJI! (KLIKNIJ TU) lub wklej ten link w okno wyszukiwarki: http://www.youtube.com/watch?v=_OpChb9QYzo

Jeśli mają Państwo pytania lub wątpliwości, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Proponujemy przygotowanie programu i wyceny bez ponoszenia kosztów oraz bez żadnych zobowiązań. Chętnie przedstawimy Państwu nasze dotychczasowe projekty i efekt, który po nich pozostał!